Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız

Düzce’de Liselerde Girişimcilik ve Kariyer Günleri

Düzce’de Liselerde Girişimcilik ve Kariyer Günleri

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğünde faaliyet gösteren TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu ile Düzce İl Milli Eğitim Müdürü arasında imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleştirilen ” Liselerde Girişimcilik ve Kariyer Günleri”…Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğünde faaliyet gösteren TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu ile Düzce İl Milli Eğitim Müdürü arasında imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleştirilen ” Liselerde Girişimcilik ve Kariyer Günleri” projesinin yedinci paneli Yığılca Çok Programlı Lisede yapıldı.

Panele öğrencilerin yanı sıra, Düzce Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Saim Yılmaz, Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Aşkın, Okul Müdürü Hasan Yalılı, öğretmenler, TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulundan Başkan Yasemin Karslıoğlu, Başkan Yardımcıları İlayda Güngör Baray ve Melek Çağatay katıldı.

Açılış konuşmasını TOBB Düzce İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yasemin Karslıoğlu’nun yaptığı panele konuşmacı olarak Çelikyay Otomotiv Dış Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Tarhan ile Neslim Kreş ve Anaokulu sahibi Neslihan Güler katıldılar.

Kız çocuğu olarak dünyaya gelmenin erkek çocuklara nazaran hayata 1-0 mağlubiyetle başlandığı bir ortamda dünyaya gelen Neslihan Güler, önce aile içinde ve sonra toplumda azim ve kararlılıkla eşitlik anlayışını kabul ettirerek verdiği var olma mücadelesini, doğuştan gelen eğitimcilik yeteneği ve çocuk sevgisini girişimcilik ruhu ile birleştirerek Neslim Kreş ve anaokulunu nasıl kurduğunu, eğitime gönülden ve yenilikçi bakış açısıyla girişimini nasıl büyüttüğünü anlattı. Başarı öyküsü öğrencilerin ilgisini çeken Neslihan Güler öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

Sanayiciliğin yanı sıra eğitim gönüllüsü de olan Tahsin Tarhan, küçük yaşlarda araba üretme hayaliyle yola çıkışını, Oto makasçısında geçen çıraklığını, ilk girişimi olan 16 yaşında açtığı tamirci dükkanını, askerlik sonrası dünyanın dört bir yanına giderek otomobil yedek parça satışına başlaması ve bu alanda önemli bir büyüme kaydederek kendi fabrikasını nasıl kurduğunu aktardı.

Tarhan, Düzce’nin önemli sanayi kuruluşlarından olan ve 35 ülkeye ihracat yapan Çelikyay A.Ş’yi tüm zor şartlara rağmen azim, cesaret, kararlılık ve inançla nasıl bir dünya markası haline getirdiğini anlattı.

Kendisinden sonrakilere para ve fabrikalar bırakmanın kendisi için önemli olmadığını asıl önemli olanın bu dünyaya insanlığa faydalı eserler bırakmamak olduğunu ve bu yönde daha çok hayallerinin olduğunu söyleyen Tarhan öğrencilere “Kendi hikayenizi kendiniz yaratın, hayalleriniz olsun, inancınızla başarıya ve sürekliliğine odaklanın” dedi. Panel sonunda konuşmacılara çiçek ve tablo hediye edildi.

Düzce’de Liselerde Girişimcilik ve Kariyer Günleri