Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız

Neslim Kreş ve Anaokulu Mevlana haftasını kutladı

Neslim Kreş ve Anaokulu Mevlana haftasını kutladı

Yaklaşık 8 yıl önce Düzce’de hizmete başlayan Neslim Kreş ve Anaokulu Fevzi Çakmak Mahallesi üzerinde bulunan anaokulu geçtiğimiz günlerde Mevlana…Yaklaşık 8 yıl önce Düzce’de hizmete başlayan Neslim Kreş ve Anaokulu Fevzi Çakmak Mahallesi üzerinde bulunan anaokulu geçtiğimiz günlerde Mevlana haftası ve Sevgi paylaşma haftası adı altında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Mevlana haftası kapsamında Düzce’de çeşitli etkinliklerde tüm hızı ile devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Neslim Kreş ve Anaokulu da bu haftaya özel etkinlikler düzenledi. Anaokulunda yapılan etkinliğe veliler de destek verince ortaya güzel anılar ve eğlenceli dakikalar çıktı. Anaokulunda öğrenim gören çocuklara aileleri tarafından yazılan mektuplar minik öğrenciler tarafından okunurken en güzel anılarda yaşanmaya başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Neslim Kreş ve Anaokulu Kurucusu Neslihan Güler: “  Neslim Kreş ve Anaokulu Mevlana haftası ve Sevgi Paylaşma haftası adı altında çeşitli etkinlikler düzenledi. Etkinlikler anne ve babaların çocuklarına yazdıkları sevgi mektuplarıyla başladı. Bu mektuplarda anne ve babalar çocuklarını ne kadar çok sevdiklerini ve çocuklarının en güzel özelliklerini anlattı. Bu mektuplar daha sonra sınıflarda çocuklara okunarak anne ve babaların duygularını arkadaşlarıyla paylaşmaları sağlandı. Sonra ki günlerde çocuklar sevdikleri oyuncaklarını evlerinden getirerek arkadaşlarıyla paylaştılar. Ayrıca çocuklara Mevlana felsefesi anlatılarak sevgi ve paylaşma üzerine çeşitli faaliyetler drama çalışmaları yapılarak şiirler ve şarkılar söylenerek kutlandı. En son gün veliler okula davet edilerek çocukların en sevdikleri çalışmaları ve oyunları paylaştılar” dedi.