Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız

Okulumuz Hakkında

OKULUMUZUN TERCİH NEDENLERİ

Okulumuz 2003 yılında kurulmuş olup yaklaşık sekiz yıldır eğitim anlayışı ve istikrarlı eğitim kadrosuyla Düzce’de hizmet vermekte ve her geçen gün başarı çizgisini yükseltmektedir. 

Eğitimde sevgiyle desteklenmenin önemini kavramış ve eğitim programını tamamen bu değerler üzerine kurmuştur.

Tüm öğretmenlerimiz çocuk gelişimi mezunu olup uzun yıllardır kurumumuzda bir aile mantığıyla hizmet vermektedir.

Okulumuzda çocuklarımızın ruhsal gelişimi takiplerini idari kadromuz yapmakta, idari kadromuz bir psikolog ve bir psikolojik danışmandan oluşmaktadır. Ayrıca eğitim ve çocuk psikolojisi konusunda son derece deneyimlilerdir.

Okulumuzda kullanılan tüm malzemeler çocuklarımızın sağlıkları ve zeka gelişimleri göz önüne alınarak seçilmiştir.

Okulumuz tek katlı olup geniş bir bahçeye sahiptir. Deprem, yangın ya da benzeri afetlerde çocuklarımızın can güvenliği asla tehlikeye girmemektedir. Okulumuzun içi son derece geniş olup hiçbir şekilde risk faktörü (merdiven, geniş boşluklar v.b) yoktur. Ayrıca geniş bahçesi sayesinde bahar ve yaz aylarında çocuklarımız doyasıya bahçede oyunlar oynayıp toprağın güneşin tadını çıkartmaktadırlar.

Okulumuzda yemeklerimiz günlük mutfağımızda pişmekte aylık yemek listeleri bir ay öncesinden siz velilerimize teslim edilmektedir.

Okulumuzda hiçbir şekilde hazır gıdalar kullanılmamaktadır. 

Okulumuzda her sınıfta bir öğretmen ve bir yardımcı personel bulunmakta çocuklarımızın öz bakımlarıyla yakından ilgilenilmektedir.

Tüm yaş gruplarımız ayrı sınıflarda olup her yaş grubunun eğitim şekilleri birbirinden farklıdır. Tüm eğitim programları her ay velilerimize verilmekte, tüm velilerimiz çocuklarımızın eğitimlerini böylece yakından takip edebilmektedir.

Okulumuzda her yaş grubuna İngilizce ve Yaratıcı Drama dersleri verilmektedir. Ayrıca 3-6 yaş grubuna Değerler Eğitimi, Güzel sanatlar dersi de verilerek çocuklarımızın kültürel anlamda gelişimleri de sağlanmaktadır.